Gymnázium Vítězslava Nováka

Společná hodina německého a španělského jazyka

Za němčináře: V rámci hodin německého jazyka jsme měli možnost připravit program pro španělštináře z paralelní třídy. Rozdělili jsme se do 3 skupin. Každá skupina měla jinou aktivitu. Španělštináři tak mohli zábavnou formou nahlédnout do použití němčiny v běžném životě. Naším cílem bylo představit podobnost němčina a španělštiny a ukázat, že mnohá slovíčka již znají a ani o tom nevědí. Věříme, že až se při cestování s němčinou setkají, vzpomenou si na tento projekt a již se těšíme na jejich.

Za španělštináře: V rámci společného projektu nám skupina němčinářů ze 4.B (trochu) přiblížila pro nás dosud neznámý jazyk. Pomocí obrázků, skládanek a nahrávek jsme si vyzkoušeli přeložit slovíčka podobná s těmi českými, rozklíčovat nápisy a dopravní značky a dle sluchu správně poskládat jednotlivé úryvky z písničky.

Děkujeme ještě jednou 4.B a paní učitelce Křížové.

Program, který si pro nás němčináři ze 4.B připravili se mi líbil. Aktivity byly rozmanité a zábavné. Bylo pro mě zajímavé sledovat odlišnosti a podobnosti španělštiny a němčiny. A zajisté jsem se naučil i několik nových slovíček. Myslím si, že tento koncept propojení jazyků je dobrým a originálním způsobem, jak zpestřit výuku. Filip Hanousek

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout