Gymnázium Vítězslava Nováka

Předmětová komise: DĚJEPIS

Členové:

Mgr. Ondřej Kazda, PhDr. Ivana Pečtová, Mgr. Jaroslav Slanina a Mgr. Daniela Šímová

Dějepis se na naší škole vyučuje ve všech ročnících dvě hodiny týdně. Ve třetím ročníku si žáci mohou zvolit dějepisný seminář zaměřený na moderní dějiny, seminář pro maturanty pak dále prohlubuje jejich dějepisné znalosti a historické povědomí. Součástí výuky jsou odborné exkurze a besedy se zajímavými osobnostmi.

Spolupracujeme s Muzeem Jindřichohradecka a Státním okresním archivem Jindřichův Hradec.

Žáci se pravidelně účastní dějepisné olympiády. V rámci předmětu byl realizován dějepisný projekt Za železnou oponou a Mnich – příběh jedné vesnice.

 

Ve společné části (v prvním a druhém ročníku čtyřletého gymnázia a v pátém a šestém ročníku osmiletého gymnázia) bude probráno učivo dle celého RVP – tedy od pravěku až po nejnovější dějiny.

Volitelná část I. (3. ročník čtyřletého a 7. ročník osmiletého gymnázia) bude zaměřená na studium obecných dějin s důrazem na moderní dějiny. Volitelná část II. (4. ročník čtyřletého a 8. ročník osmiletého gymnázia) bude zaměřená na studium českých dějin s důrazem na vývoj ve 20. století. Klíčová témata z obou volitelných částí pak budou tvořit maturitní okruhy.

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout