Gymnázium Vítězslava Nováka

Angličtina s humorem

Hodiny angličtiny nemusí být pouze plné nové gramatiky, slovní zásoby a následného drilu. Mohou být zábavné a plné nových poznatků a zážitků. Díky rodilým mluvčím, kteří působí na naší škole, se studenti přirozeným způsobem učí bez ostychu mluvit a reagovat na různé jim předložené situace, stejně tak jako se seznamovat s jiným kulturním prostředím.

Jedna ze skupin studentů z primy má to štěstí, že k nim do hodin angličtiny přichází jedenkrát týdně pan Peter Dunn, rodilý mluvčí z Velké Británie. Přesto, že se školní rok teprve rozjíždí, tito studenti se již dozvěděli mnoho zajímavého o samotném Petrovi poté, co mu kladli všetečné otázky. Povídali si o královně Alžbětě II. či si v hodině udělali anglický čajový dýchánek spojený s ochutnávkou čaje a pojídáním sušenek způsobem typickým pro většinu Britů. 

Na poslední hodinu přišel Peter oblečený v kiltu, což je nezbytný kousek oblečení každého Skota. Studentům tak vyvolal úsměvy na tvářích. Dovolil jim si kilt vyzkoušet a nezapomněl připomenout, že Skotové pod touto "sukní" už nic jiného nenosí.

Jsem přesvědčena o tom, že studenti si hodiny užívají nejen proto, že jsou oddychové, ale také proto, že se dozvědí mnoho zajímavého a přirozeným způsobem se seznamují s anglickým jazykem. Jistě si tak uvědomí důležitost co možná nejlepší znalosti tohoto světového jazyka.

 

Text a foto: Mgr. Yvona Zajícová

Studium

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout