Gymnázium Vítězslava Nováka

Ekologická olympiáda

Krajské kolo Ekologické olympiády

V pátek 23. dubna 2021 se uskutečnilo krajské kolo Ekologické olympiády za účasti pěti týmů z jihočeských středních škol. Naše gymnázium reprezentoval tým žáků z 6.A - Tomáš Jelínek, Žaneta Frýbortová, Jindra Komárková.

V současné situaci nebyla soutěž pořádána v běžném režimu. Místo standardního třídenního pobytu v přírodě se týmy připojovaly přes aplikaci Teams a celý den uplatňovaly své znalosti nejdříve v testu, následně pak na několika stanovištích. Místo rozpoznávání rostlin na celodenní stezce přírodou se týmy připojily do videohovoru a rozpoznávaly květiny a stromy na fotografiích. V dalších kanálech Teamsů byla ostatní stanoviště jako ryby, ptáci, savci nebo bezobratlí navštěvována ve dvou blocích, oddělených pauzou na oběd. Na stanovištích studenti odpovídali na otázky expertům z jednotlivých oborů a sbírali body do celkového hodnocení. Tím mohla zamíchat ještě odborná prezentace, kterou si každý tým musel připravit. Náš tým zpracoval prezentaci na téma Změny krajiny na Jindřichohradecku.

Po celkovém sečtení bodů se náš tým umístil na třetím místě. S velkým náskokem na druhém místě skončil tým Gymnázia Soběslav, které ještě podobným bodovým rozdílem předstihlo Gymnázium Jírovcova České Budějovice. Z akce si žáci odnesli spoustu vědomostí a stejně jako všichni doufají, že příští rok bude Ekologická olympiáda pořádána ve standardním režimu opět v přírodě.

Autor článku: Tomáš Jelínek

Studium

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout