Gymnázium Vítězslava Nováka

Projekce filmu Dobrá smrt

V únoru proběhlo na půdě gymnázia promítání filmu Dobrá smrt, pojednávajícím o příběhu nemocné Janette, která si přála zemřít. 

Před samotnou projekcí prezentovala Kristýna Kubičková, studentka 5. A, základní fakta o eutanázii a asistované sebevraždě, na kterých se zakládala diskuze po filmu. Po rozdělení účastníků na skupiny "pro" a "proti" jsme sepsali argumenty, ze kterých jsme vytvořili výstup v podobě nástěnky, kterou můžete najít před učebnou fyziky, ve třetím patře. 

Komentář jednoho z účastníků akce, Jindry Komárkové z 5. A: "Přijde mi skvělé, že se něco takového u nás na gymplu uspořádalo a pokud bude nějaká podobná akce, tak se určitě ráda zúčastním. Taky mi přijde fajn, že si  může člověk o takových věcech popovídat nejen se stejně starými lidmi, ale třeba i s některými učiteli. Navíc celou dobu panovala příjemná atmosféra, a tak se podle mě nikdo nemusel stydět vyjádřit svůj názor." 

Promítání zorganizovala místní skupina Amnesty International v rámci programu Start the Change a ve spolupráci s paní učitelkou Kolaříkovou, které srdečně děkujeme.

Za celý organizační tým, 

Julie Moravcová, studentka 5. A 

  

Studium

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout