Gymnázium Vítězslava Nováka

Zanoty - školní pěvecký sbor

Školní rok, který bych z pohledu sbormistryně nazvala jako „návrat k normálu“, jsme se sborem Zanoty uzavřeli třemi koncerty.

První z nich byl náš tradiční červnový koncert na schodech gymnázia. Proběhl 9.6. a rozloučili jsme se na něm se dvěma maturantkami – Žandou Frýbortovou a Natkou Říhovou. Sešlo se nás dost, publikum bylo milé, usměvavé, spolupracující a zpívalo se a hrálo jedna radost. O zpestření programu se postaralo saxofonové kvinteto Partisax, ve kterém hraje právě Žanda Frýbortová. Mám radost ze skladeb, které se díky přání absolventek vrátily do našeho repertoáru. Jsem také vděčná za ty, kteří nás mnoho let podporují a stále chodí na naše koncerty, a děkuji všem kolegům, kteří si nás přišli poslechnout.

Další koncert se uskutečnil 14.6. ve dvoraně Fakulty managementu, zazpívali jsme si na něm společně se sbory ZUŠ Dačice a ZUŠ V. Nováka v Jindřichově Hradci. V době zkouškového období a přijímacích zkoušek bylo těžké se sejít a těm, co na koncertě zachraňovali „zanoťáckou čest“, patří můj velký dík.  Na závěr koncertu si zazpívali všechny sbory společně s doprovodem souboru Hakuna Matata tři africké písně.

Třetí koncert ve čtvrtek 15.6. byl benefiční a výtěžek z něj podpoří činnost organizace Fokus, která u nás ve škole už několik let realizuje preventivní programy zaměřené na péči o duševní zdraví. Na koncertě kromě sboru Zanoty zazpívaly sbory dospěláků - Viva Musica (Lomnice nad Lužnicí) a Sbor akademie III. věku (ZUŠ Jindřichův Hradec). Akustika v kostele sv. Jana Křtitele podpořila opět komorní složení našeho sboru. Já jsem si v roli sbormistryně zvuk některých skladeb a soustředěný výkon sboristů moc užila a věřím, že si ho užili i ti, kteří v tomto červnovém týdnu naplněném kulturními akcemi na koncert přišli.

Společný zpěv Ódy na radost a písně Jsme parta správná uzavřel symbolicky náš sborový školní rok a já doufám, že se s radostí a správnou zanoťáckou partou vrhneme do dalších hudebních vod už na konci srpna, kdy se setkáme při přípravách na oslavy 100 let otevření budovy gymnázia. Už teď mám v hlavě několik nápadů na příští školní rok a na Letním sbormistrovském semináři v Táboře jistě načerpám další inspiraci.

Děkuji Zanoťákům za jejich čas a chuť do práce, našim fanouškům za přízeň a podporu a všem přeji krásné léto.

Květa Pilná

Studium

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout