Gymnázium Vítězslava Nováka

Orientační běh

Ve středu 17. 5. 2023 jsme se zúčastnili Krajského přeboru škol v orientačním běhu, které se konalo v Křemži. Závod byl pěkně postaven, kontroly byly jasné a poznali jsme pěkná zákoutí tohoto městečka. Pro zkušené orienťáky to byl spíše opravdu rychlý sprint, ale zároveň všichni začátečníci si pěkně prověřili své orientační schopnosti. I já jsem se po dlouhé době proběhla s mapou v kategorii T.

V soutěži družstev jsme byli nakonec na 2. místě v kategorii DHS a postupujeme na republikové finále, které se poběží v červnu v Terezíně. Michal Nouza zvítězil ve své kategorii HS.

V kategorii DH7+DH9 jsme neměli plné obsazení, takže jsme se soustředili na výsledky jednotlivců a dařilo se.

V D7 byla na 2. místě Radka Komárková a v H9 zvítězil Josef Těthal.

Děkuji všem zkušeným orienťákům, že vše zorganizovali a především všem začátečníkům, kteří do toho šli a poprvé se proběhli s mapou a snad se k tomuto krásnému sportu zase někdy vrátí.

Tentokrát musím i poděkovat organizátorům, že vše klapalo skvěle a závod jsme si užili.

Text a foto: Martina Kubičková