Další vybavení IT učebny

Do učebny informatiky v nedávné době přibylo nové vybavení: polymerová 3D tiskárna Prusa SL1S SPEED, dron DJI Air 2S, fotoaparát FUJI X-T4 včetně tří světel pro fotografii a video, stavebnice LEGO pro animaci v nižších ročnících, sady mikrokontrolerů Arduino a robotická stavebnice VEX IQ.

VEX IQ je stavebnice s velkým množstvím různých plastových dílů podobná stavebnicím LEGO Technic, ale umožňující pevnější konstrukce. Obsahuje motory, senzory, tlačítka, dálkový ovladač a mozek robota. Stavebnice je velmi propracovaná a práce s ní je intuitivní a zábavná.  Mozek robota je programovatelný a rozumí několika programovacím jazykům (např. Scratch a Python). Díky tomu lze propojit znalosti a zkušenosti z programování s praktickou konstrukcí modelu.  Ze stavebnice jsme zatím na semináři IT postavili několik modelů, některé podle návodů, jiné podle vlastního plánu.

Nové pomůcky naleznou uplatnění jak při hodinách informatiky, tak při mimoškolních činnostech (např. kroužek robotiky). Žáci gymnázia mají navíc možnost využít většinu tohoto vybavení i pro osobní projekty.

Text: Karel Ondrejčík

Foto: Kristýna Kubičková 8.A

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout