Gymnázium Vítězslava Nováka

Nacházíte se zde: Úvodní stránka / O škole / Dobročinnost

DARUJ SRDCE

S filmem "Spící kráska", který vytvořili naši studenti Adéla Přibylová, Majda Hrdinková a Adam Houska, jsme se zúčastnili výzvy Daruj srdce.

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové poděkoval 23. listopadu studentům z celé České republiky za zapojení do 4. ročníku výzvy Daruj srdce, která vede mladé lidi s touhou pomáhat k osobnímu propojení s neziskovými organizacemi v místě jejich bydliště. Žáci našeho gymnázia se pokusili získat finanční prostředky pro Otevřená OKNA, organizaci, která v Jindřichově Hradci a okolí pomáhá lidem se zdravotním postižením. 
 

Podmínkou projektu je poznat fungování vybrané organizace a zjistit, na co by aktuálně potřebovala finanční podporu. Náš tým se rozhodl podpořit OKNA ve shánění prostředků na rekonstrukci "spící krásky". Jedná se o spící vilu a továrnu, která se má stát novým domovem této organizace. " Velmi mě potěšilo, že gymnázium nabízí pomoc", říká ředitelka OKEN PaedDr. Drahomíra Blažková. A co na to říká Majda Hrdinková, která v OKNECH už nějaký čas dobrovolničí? "Pro mě bylo na celém projektu nejzajímavější spojení naší školy s OKNY. I je to potěšilo, byli rádi za spolupráci." 

 
 

Představitelé nadace ocenili zájem mladých lidí o dění kolem sebe pozváním na besedu a prohlídku Orloje a historických sálů Staroměstské radnice v Praze 1. Závěrem byly v Brožíkově síni představeny vybrané projekty, které nadace finančně podpoří.  

Účast na besedě s názvem Mladí ladí občanskou společnost, na téma zapojování mladých lidí do občanské společnosti, přislíbila kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová a její tým. Nakonec však účast odřekla a my jsme diskutovali s bývalým guvernérem České národní banky a členem dozorčí rady Nadace Olgy Havlové Zdeňkem Tůmou. Dalším hostem byl Ondřej Hrubeš, koordinátor programu Troufni SI, od kterého jsme se dozvěděli o fungování Skautského institutu a jeho zkušenostech s dobrovolnictvím. 

"Prostředí plné mladých inspirativních lidí mě motivovalo," říká další členka našeho týmu Adéla Přibylová. " Byl jsem rád, že jsme pomohli dobré věci. Beseda byla jen třešnička na dortu. Když člověk má možnost pomoci, tak to musí udělat." Dodává Adam Houska, náš filmový mág. 

 

Text a foto: A. Kubátová Hendrychová

O škole

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout