Gymnázium Vítězslava Nováka

Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Pro žáky / DofE

Bronzová expedice DofE

Poslední víkend v květnu jsme vyrazili na naší první expedici. Vybrali jsme si trasu podél řeky Lužnice, takže jsme se v sobotu dopoledne přesunuli do Stádlece, odkud jsme vyráželi. Abychom ale neměli cestu příliš jednoduchou, museli jsme také plnit nějaký úkol, kterým bychom naši expedici nějak završili. My jsme se rozhodli, že se zaměříme na okolní flóru a ze vzniklých fotek pak vytvoříme pexeso, případně nějakou další hru. Vzhledem k tomu, že jsme nesměli používat mobily, museli jsme si vzít foťák, na kterém nakonec bylo nafoceno více fotek než si pravděpodobně jeho majitel přál...

 

Hned na začátku výletu jsme přecházeli přes Stádlecký most a mohli jsme se pokochat pěkným výhledem a také si užít oběd u vody. Dál jsme pokračovali proti proudu řeky a někteří z nás se dovzdělali i dějepisně, když jsme vystoupali ke zřícenině jednoho z největších jihočeských hradů jménem Příbětice, který byl například dějištěm husitských válek. Prošli jsme také skalním tunelem a zábavu jsme si užili i s rozmoklou cestou, jelikož udržet se na nohou nebylo tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Na své si přišli i biologové, když jsme si mohli zblízka prohlédnout mrtvou lišku. U té jsme se však kvůli intenzivnímu zápachu raději příliš dlouho nezdrželi. Když jsme pak po celodenním pochodu dorazili k Táboru, naskytl se nám nádherný výhled na celé město. Tábořiště jsme rozbili blízko nedaleké rozhledny a den jsme zakončili hrou Bangu a hraním na ukulele.

Další den už nám zbývala jen kratší cesta do Doubí, která většinou vedla kolem zahrádek, nebo různými vesnicemi, ale třeba i kolem pískoven. Sice nás cestou stihl menší deštík, ale až na něj jsme bez problémů dorazili zpátky do Hradce.

 

Mně osobně, a myslím že i všem ostatním, se expedice moc líbila. Užili jsme si dva dny v přírodě, něco jsme se naučili a ještě jsme viděli spoustu zajímavých věcí.

 

Jindra Komárková 6. A

 

Více fotografií z bronzové expedice najdete na našem instagramovém účtu @jsme_gvn .

Pro žáky

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout