Pohlednice do Neckargemündu

Pohlednice do Neckargemündu

Nic není jako dřív. Po více než 30 letech každoročních výměnných pobytů mezi naším a německým Gymnáziem Maxe Borna v Neckargemündu nastala nucená přestávka.

A tak se všichni němčináři pustili do psaní něčeho tak staromódního, jako jsou pohlednice a dopisy. Vznikly texty gramaticky snad ne úplně dokonalé, ale od srdce, plné pozdravů a přání.

Pozdravný text adresovaný řediteli gymnázia panu Joachimu Philippovi mohla paní ředitelka Lenka Vetýšková napsat na krásnou pohlednici s budovou naší školy. Autorkou obrazu je Rosalie Ježková.

Druhá pohlednice zamířila k paní Susanne Schweinfurth, učitelům a žákům a jiná na radnici města Neckargemünd, které naše studentské výměny vždy významně podporuje.

Poděkování za spolupráci na dílku, které doufejme své adresáty potěší, patří kolegyním Janě Kittové, Petře Křížové, Lence Ratajové a všem našim žákům germanistům, Filipu Jirsovi a Nikolu Semerádovi za zdařilý grafický návrh pohlednic, žákům 7. A za fotografický materiál a celému sekretariátu – paní Andrusivové, Drbalové a Míkové za technickou finální realizaci.

Text: Libuše Flídrová

 

Studium