Gymnázium Vítězslava Nováka

Nacházíte se zde: Úvodní stránka / Pro žáky / DofE

Bronzová expedice DofE

27.-28. 4. 2024 jsme podnikli expedici DofE. Cílem naší expedice bylo získání vzorků vody z různých rybníků a následné měření a porovnávání jejich pH ve škole, také jsme se zaměřili na pozorování a focení fauny a flory v okolí. Dokonalou oblastí pro tuto expedici se stala oblast u Českých Budějovic, kde se nachází řada rybníků.

Naším výchozím bodem se mělo stát nádraží v Hluboké nad Vltavou, kam jsme měli dojet vlakem, ovšem kvůli omezení na trase jsme část cesty jeli náhradní autobusovou dopravou. Autobus nás ale zavezl až na zastávku těsně před Českými Budějovicemi. To nás všechny pořádně zaskočilo. Naštěstí byla zastávka nedaleko naší trasy, takže jsme se jen kousek vrátili a vlastně jsme měli naši cestu o něco kratší.

Při cestě jsme procházeli mezi Vrbenskými rybníky, kde se nachází ptačí oblast. Viděli jsme zde tedy řadu hus a kachen. Potkali jsme zde i malého hada, kterému se nejspíše líbil pan učitel Píša a chtěl pokračovat v cestě s námi, my jsme ho ovšem museli nechat na místě a on na nás stejně během minutky zapomněl.

I přes nějaké nesnáze, včetně přeskakování potoků, jsme se dostali na místo našeho tábořiště, úspěšně postavili stany a uvařili i teplou večeři.

Druhý den vedla naše cesta do Dívčic na vlak a i přes malé bloudění jsme se tam dostali a úspěšně ukončili naši expedici.

 

Myslím, že jsme si tuto expedici všichni moc užili a určitě nás to stmelilo. Byla to naše první expedice a moc děkujeme panu učiteli Píšovi a Kiki Kubičkové za to, že ji s námi podnikli.

Většina z nás vstoupila do DofE teprve nedávno, ale už teď víme, že to bylo skvělé rozhodnutí a doporučujeme i ostatním, kteří o vstupu přemýšlejí, aby to rozhodně zkusili.

 

Ludmila Brožová 3.A

Pro žáky

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout