Divadelní představení němčinářů

Dne 6.10. se němčináři ze tříd 8.A, 4.B, 4.C,7.A, 2.C, 2.B, 5.A zúčastnili divadelního představení v rámci Galli-Festivalu. Během těchto představení nebyli naši žáci pouhými diváky, ale aktivně se zapojili na jevišti a spolupracovali na vytváření příběhů, konkrétně hry Odysseus a pohádky Popelka.

Vyjádření našich žáků k originálnímu pojetí divadla - „Mitmachtheatre“:

 

- Divadlo jsem si i z pozice herce nesmírně užil, a i když jsem v němčině spíše průměrný, celému divadlu jsem vesměs rozuměl.
- Divadlo jsem nebral jako formu zábavy, ale po vystoupení jsem změnil názor.
- Pěkné divadlo. Šel bych znovu.
- Divadlo se mi velmi líbilo. Bylo možné vyzkoušet si živý poslech celkem běžného tématu, který se nepojí k žádné lekci jako ve výuce. Pro účinkující bylo dobré vyzkoušet si, jaké to je hrát, a navíc v němčině, a spojit to i s pohybovou složkou.
- Divadlo bylo super, určitě bych šla znovu. A klidně v roli "herce". Z počátku jsem měla strach, ten ovšem brzy opadl. Myslím, že tohle by pro nás byl další puclík k tomu, abychom se naučili německy. Opravdu se mi to moc líbilo.
- Divadlo jsem si moc užila a zjistila jsem, že umím docela dobře rozumět i německy.
- Skvěle strávená hodina němčiny, určitě bych šla někdy znovu. Dokonce jsem i něčemu rozuměla a zjistila jsem, že s němčinou na tom nejsem až tak špatně.
- Toto divadlo bylo velice povedené a dlouho jsem se tak nezasmála. Všichni si to náramně užili a mohli si vyzkoušet, jak jsou na tom s německým jazykem. Děkuji za příjemnou zkušenost.
- Jako "herec" jsem si to i přes stres užila. Nerozuměla jsem všemu, ale i tak jsme to společně zvládli. Byla to zábava.
- Skvělý způsob procvičení němčiny!
- Skvělý, zábavný a hlavně zajímavý zážitek, který procvičil znalosti němčiny.

Text a foto: Petra Křížová

Studium