Provozní informace

Výpisy vysvědčení a pololetní prázdniny

Ve čtvrtek 30. 01 budou žákům předány výpisy vysvědčení, v pátek 31.01. jsou jednodenní pololetní prázdniny.

Co nás čeká v lednu

Měsíc leden bude ve znamení lyžařských kurzů, maturitního plesu 4. B. a v neposlední řadě pololetního vysvědčení.Připomínáme možnost vyzkoušet si Přijímací zkoušky nanečisto 18. 1. Pevně věříme, že všechny akce proběhnou na výbornou.

Pokračují akce připomínající dobu 17. listopadu 1989

dobové hity, školní výstava, kterou nelze na chodbách školy přehlédnout

Zobrazit 

Nový rok 2020 na GVN

Nový rok 2020 na Gymnáziu Vítězslava Nováka

 

Začátkem ledna máme, alespoň většina z nás, potřebu bilancovat, hodnotit, vracet se v čase zpět, ptát se i nacházet odpovědi. Jsem si vědomá těchto bilančních znaků, a proto se pokusím pouze ve stručnosti shrnout několik posledních měsíců,  ale zároveň chci nahlédnout do měsíců následujících.

Téměř je za námi první pololetí školního roku, které bylo bezesporu zajímavé, pestré i překvapivé. Mnohé z akcí, které naše škola pořádala pro žáky naší školy i pro jindřichohradeckou veřejnost, se nesly v duchu připomenutí 30 let od doby tzv. sametové revoluce. Žáci absolvovali řadu exkurzí, reprezentovali školu v mnoha oblastech, zúčastnili se mnoha přednášek, vyjeli do zahraničí i poznávali krásy naší země. 

Období druhého pololetí bude stejně zajímavé, možná ještě o trochu zajímavější. Blíží se období přijímacích zkoušek, vědomostních soutěží, maturitních zkoušek i závěrečné školní hodnocení. Žáci vyjedou na zahraniční pobyt do Velké Británie, třetí ročníky vyššího gymnázia absolvují sportovní kurzy apod.

Z hlediska provozu školy se chystáme dále rekonstruovat a vylepšovat interiér školy, chceme žákům postupně budovat atraktivní prostory pro vzdělávání, vše ale v souladu s tradicí a historií naší školy.

V neposlední řadě se jistě sluší, abych se představila i já, od 1. 1. 2020 nová ředitelka Gymnázia Vítězslava Nováka. Jmenuji se Lenka Vetýšková a pevně věřím, že společně s žáky, kolegy, rodiči i městem Jindřichův Hradec vytvoříme prostor důstojný pro vzdělávání, radostí a úsměvem rozsvítíme dny všední i ty výjimečné, budeme k sobě chovat vzájemnou úctu a respekt, společně se budeme motivovat k lepším výsledkům a vytvoříme tak místo, které bude známkou prestiže, kvality, silných morálních hodnot, stejně jako místem, kde empatie, porozumění a lidskost rozhodně bude mít své místo.

Vám i sobě přeji pevné zdraví, odhodlání, pozitivní mysl a úsměv na tváři.

S úctou,

Lenka Vetýšková, ředitelka školy

 

 

 

Česko-německé a česko-rakouské vztahy a německy píšící autoři

Česko-německé a česko-rakouské vztahy a německy píšící autoři

Česko-německé a česko-rakouské vztahy a německy píšící autoři

 Celý článek

Florbal

Florbal

Florbal

 Celý článek

Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce

 Celý článek

Brusel - Evropský parlament

Brusel - Evropský parlament

Brusel - Evropský parlament

 Celý článek

Fokus Václava Moravce

Fokus Václava Moravce

Fokus Václava Moravce

 Celý článek

Studujte na škole s hlubokou historií, která byla založená v roce 1596

Na naší škole studovali významné osobnosti: skladatelé Vítězslav Novák a Bedřich Smetana, či Adam Michna z Otradovic.

Budoucnos studia na vysoké škole

Studenti našeho gymnázia dosahují velmi dobrých studijních výsledků. Na vysoké školy je přijímáno 80 až 90 % všech absolventů.

Studujte v zahraničí

Naši studenti mají možnost studovat na zahraničních partnerských školách, uskutečňujeme pobyty v Anglii, Itálii, v Americe a jiných zemích.

Široká nabídka volnočasových aktivit

Škola má vlastní tělocvičnu, posilovnu a přírodní sportovní areál s víceúčelovým hřištěm s umělým povrchem.

Projekty školy

UNESCO
comenius
Projekt Heimat
erasmus
rop