Gymnázium Vítězslava Nováka

Paměť národa

Stejně jako v předchozích letech tak i letos se naše škola zapojila do celorepublikové akce pořádané Pamětí národa.

Posláním této aktivity, která je zejména v anglosaských zemích tradiční, je připomenutí si válečných hrdinů, kteří bojovali za mír, spravedlnost, demokracii.

Organizace Paměť národa má toto poselství: "Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům a dalším bojovníkům za svobodu. Pořízením květu přispějete na přímou pomoc našim hrdinům a zachování jejich příběhů." 

A právě o příběhy jde, jejich připomenutí a nezapomenutí.

Žákyně 2. B, Barbora Netrefová a její spolužáci k akci přidávají následující:

"(...) V příloze Vám zasílám fotky z dnešního dne. Letáčky jsme udali všechny a máků jsme prodali přes půlku, tak snad budeme zítra stejně úspěšní a prodáme zbytek. Cestou nás zastavila Armáda České republiky a poprosila nás o fotku na jejich facebookové stránky. Nám se zase podařilo sehnat jednu pro Vás. Mám Vám také vyřídit srdečný pozdrav od armády Prahy a Armády Jindřichova Hradce a poděkovat Vám, že šíříte povědomí o válečných veteránech a podporujete tuto dobrou věc."

Poděkování rozhodně nepatří pouze mně, ale zejména žákům naší školy, přispěvatelům, skvělému pedagogickému vedení kolegyně Aleny Kubátové Hendrychové.

Děkuji a jsem s úctou,

Lenka Vetýšková, ředitelka školy

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout