Gymnázium Vítězslava Nováka

Exkurze třídy 6.A

Dne 19.10. 2022 jsme se zúčastnili exkurze do našeho hlavního města.

Nejprve jsme měli možnost prohlédnout si Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, kde jsme absolvovali přednášku o kapitole z elektřiny a magnetismu. Přestože přednáška z fyziky doprovázená experimenty trvala asi hodinu a půl, rozhodně jsme se nenudili a pomocí zábavných a zajímavých pokusů jsme se dozvěděli spoustu nových věcí.

Poté jsme navštívili Mořský svět. I zde jsme měli možnost zjistit spoustu zajímavých informací o mořské fauně. Viděli jsme například zástupce žraloků, rejnoků, trnuch či známého klauna očkatého, který žije v symbióze s druhem žahavých sasanek. Přesto jsme od této expozice očekávali trochu více. Pan průvodce mluvil spíše směrem k akváriu, takže jej mnozí špatně slyšeli, a celkově byla zdejší expozice spíše průměrná, obzvláště na hlavní město. 

Poté jsme měli k dispozici ještě rozchod, během něhož jsme se rozdělili - zájemci v doprovodu pedagogů využili čas k návštěvě Maroldova panoramatu, které je největším obrazem u nás, jenž zobrazuje známou bitvu u Lipan, a někteří z nás si prostě jen užili rozchod po krásném městě.

Text a foto: Lucie Hrůšová

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout