Gymnázium Vítězslava Nováka

Exkurze 5.A do Prahy

V úterý dvacátého čtvrtého května se třída 5.A sebrala navštívit naše hlavní město. Destinace, kterou si vybrala, by asi nikoho nepřekvapila. Tato obyčejná školní exkurze do Prahy avšak měla jeden poněkud děsivý háček, který byl poměrně výzvou. Cílem této výpravy totiž byla, kromě divadla, i jedna ze tří únikových her „The Chamber“ na Petrském náměstí.

Do Prahy se třída dopravila vlakem s jedním přestupem ve Veselí nad Lužnicí a výlukou v Táboře. Poté došla procházkou na Petrské náměstí, kde se jednotlivé skupinky rozdělily na únikové hry, přičemž první skupinky se na vypravily na jednu z únikovek, kde musely řešit sérii různě obtížných úkolů a hádanek, mnohdy pod tlakem okolní situace. Rozchod si každá skupinka zaplnila různými zajímavými výstavami, muzei, procházkami, i návštěvami obchodních domů, či restaurací.

Poté, co se všechny skupinky vystřídaly na únikových hrách a při rozchodu se každá po svém popasovala se svým zážitkem, se všichni sešli před Divadlem na Vinohradech, kde měl výlet druhý z cílů exkurze. Díky nesrovnalostem ohledně míst s jednou starší paní zaměstnanou v divadle to chvíli trvalo, ale nakonec se celá třída usadila do krásných míst na balkónech a zhlédla představení Romeo a Julie od Williama Shakespeara, které trvalo do deseti hodin večer. Hlavní roli Romea hrál herec Marek Lambora, ale viděli jsme tam i jiné známé herce jako například Otakara Brouska ml., Terezu Bebarovou či Daniela Bambase.

Finále výletu byla dlouhá cesta autobusem zpět do Jindřichova Hradce s, některými žáky vyprošenou, zastávkou na občerstvení. Přibližně po půlnoci, což bylo rychleji než očekáváno, se autobus plný zážitků vrátil domů.

Text: O. Karlík

Foto: L. Hrůšová

 

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout