Gymnázium Vítězslava Nováka

Exkurze tříd 7.A a 1.B

V pondělí 23.5. se třídy 7.A a 1.B vypravily do hlavního města Prahy, aby si tam užily nejen příjemného počasí, ale i tamní kultury -

Procházkou jsme prošli přes Hradčany, Valdštejnské zahrady a Karlův most až na Václavské náměstí, kde jsme si dali pauzu na oběd. Následně jsme zamířili do Národního muzea, kde už si každý mohl vybrat, co mu bylo libo. Na závěr celého dne byla v plánu inscenace Spalovač Mrtvol (předloha Ladislav Fuks) od jednoho z menších pražských divadélek @divadlod21. Ač to možná pro některé bylo náročné dílo, myslím si, že divadlo se dá vřele doporučit i pro příští exkurze a výpravy. Nabízí totiž i další zajímavé hry hodící se do všeobecného vzdělávacího plánu.

Zároveň děkuji za milý doprovod paním učitelkám Zadinové a Pavlatové a v neposlední řadě panu učiteli Kazdovi.

Myslím si, že den se vydařil, jak nejlépe mohl a doufám, že každý si z něj něco pěkného odnesl.

Text: Jindra Komárková (7.A)

Foto: L. Pavlatová

Náš výlet do Prahy

Jen co jsme nastoupili do autobusu, už jsme se nemohli dočkat, co všechno v našem hlavním městě uvidíme. Jako první jsme navštívili Pražský hrad a hned poté jsme se pokochali Katedrálou svatého Víta. Po krátké vycházce centrem města jsme přešli přes Karlův most a došli až na Václavské náměstí. Tam jsme se každý vydal svou vlastní cestou a pak po dvou hodinách jsme se zase všichni sešli a vyšli vstříc dobrodružství a nekonečnému vědění v Národním muzeu. Po náročném vstřebání tohoto množství informací jsme se šli odreagovat do divadla D21. Tam jsme zažili jedno z nejlépe hraných a nejděsivějších her na motiv Ladislava Fukse Spalovač mrtvol. Nakonec na nás na Hlavním nádraží čekal náš věrný autobus a my již celí znavení jsme se těšili domů.

Text a foto: Jakub Mátl (1.B)

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout