Gymnázium Vítězslava Nováka

Sportovní úspěch

V posledních dvou víkendech vyvrcholili basketbalové soutěže juniorů a kadetů. 7.-8.5. GBA pořádala finále Mistrovství republiky ve městech Pelhřimov a Jindřichův Hradec. Domácí tým GBA obhájil první místo a stal se podruhé za sebou Mistrem České republiky v kategorii do 19 let. V mistrovském týmu byli i studenti Vaší školy Pavel Benák, Daniel Šich, Ondřej Plášil a Tomáš Grunt.

Minulý víkend 14.-15.5. přišel další z vrcholů dlouhé sezóny. Ve finálovém turnaji se tentokrát čtyři nejlepší celky České republiky v kategorii do 17 let utkali v Brně. Ani na tomto turnaji nechyběl náš celek kadetů. Do Jindřichova Hradce se vrátili s fantastickým výsledkem v podobě bronzových medailí. V medailovém týmu opět nechyběli a nedílnou součástí byli studenti Gymnázia Vítězslava Nováka Martin Švábík, Marek Zvolánek, Tomáš Valentiny a Martin Grill.

Na obou medailích má svůj podíl také vedení školy Gymnázia Vítězslava Nováka a celý učitelský sbor. Velice si vážíme vstřícnosti a těší nás, že se povedlo skloubit špičkový mládežnický sport se studiem žáků.

Za celou GBA bych chtěl velice poděkovat, již jednou zmíněnému vedení školy a v neposlední řadě celému učitelskému sboru. Pevně věřím, že příští rok bude ještě úspěšnější jak po studijní stránce tak i po té sportovní.

Text a foto: Julian Beťko, ředitel GBA Europe  

 

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout