Gymnázium Vítězslava Nováka

Exkurze třídy 3. A a literárního semináře

Praha 13. 4. 2022

Do Prahy jela třída tercie a literární seminář. Obě skupiny se po příjezdu na místo rozdělily a setkaly se opět až na večerním představení v Divadle ABC. Sraz před školou byl v 8:00 a objednaným autobusem se potom jelo s krátkou přestávkou na benzínce do Prahy.

Tercie

Několik lidí bylo pověřeno úkolem, aby si připravilo krátké povídání o pražských památkách, a tak jsme se u některých z nich zastavili a vyslechli vyprávění o jejich historii. Navštívili jsme Zlatou uličku, katedrálu sv. Víta a samotný hrad. Po skončení prohlídky jsme se metrem přesunuli na Václavské náměstí, kde nám byl slíbený téměř dvouhodinový rozchod. Někteří se při něm vydali nakupovat, jiní na oběd, někdo na obyčejnou procházku nebo se jen někam posadit.

Když se všichni opět sešli, vydali jsme se na Neviditelnou výstavu. Jedná se o výstavu, kde si každý může vyzkoušet, jaké to asi je přijít o zrak. Celá výstava je rozdělena do dvou částí - na malé muzeum a na temnou místnost.

Do temné místnosti se vstupovalo pouze po malých skupinkách v čele s nevidomým průvodcem a prohlídka trvala zhruba hodinu. V průběhu prohlídky si všichni museli dávat pozor, aby někde nezakopli, a taky mohli vyzkoušet hádat, co za předměty drží zrovna v rukou. Na konci byla možnost zakoupit si nějaké pití na baru a po hmatu zaplatit kovovými mincemi. V muzeu bylo možné prostudovat Braillovo písmo, vyzkoušet si různé aktivity poslepu nebo objevit nové osobnosti, které měly problémy se zrakem.

Na představení Romeo a Julie od Williama Shakespeara jsme se přesunuli do nedalekého Divadla ABC. Celý večer byl příjemně vyplněný a moderní zpracování starého příběhu přidalo atmosféru nové doby.

Celou exkurzi spousta z nás ocenila a určitě si na ni budeme ještě nějakou chvíli pamatovat.

Text: Anna Fišerová, 3.A

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout