Gymnázium Vítězslava Nováka

Exkurze do Prahy

  V pátek 25. března jsme vyrazili na exkurzi do Prahy. Jeli s námi studenti z 6.A, 2.C, a 3.C.

  V Praze na nás čekala paní průvodkyně, která s námi prošla kousek Hradčan. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, viděli zajímavé budovy a památky.

  Odpoledne jsme absolvovali Neviditelnou výstavu, kterou bychom vám rádi doporučili. Nejdřív jsme si mohli poslepu vyzkoušet hry, které nám všem připadají jednoduché, ale s maskou na očích se najednou změní a zahrát si je rozhodně jednoduché není. Poté nás nevidomí průvodci po skupinách provedli výstavou. Prošli jsme několik místností, ve kterých byla úplná tma (byly to obyčejné, známé místnosti jako např. kuchyně, koupelna, pracovna apod.). Byl to neskutečně silný zážitek, uvědomit si, jak těžké musí být orientovat se jako slepý v běžném životě.

  Večer nás čekalo divadelní představení Romeo a Julie v Divadle ABC. Před představením jsme byli na lektorském úvodu, kde nám ředitel divadla řekl bližší informace o inscenaci. Pak už jsme se jen pohodlně usadili a vychutnávali jsme si skvělé představení. Herecké výkony, scéna, hudba i samotní herci byli naprosto úžasní. V každém z nás to něco zanechalo, bylo to téma, se kterým se může ve svém skutečném životě setkat každý z nás.

  Děkujeme paní Pečtové a paní Šebkové  za zorganizování exkurze. Všichni jsme si celý den moc užili.

 

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout