Gymnázium Vítězslava Nováka

Šachový turnaj

Dne 22.3. 2022 se 5 našich studentů z 2. ročníku zúčastnilo krajského kola šachového turnaje v Českých Budějovicích. Soutěž se odehrála v kulturním domě Slavie poblíž břehu řeky Malše.  Šachisté byli rozděleni do tří kategorií, od nejmladších žáků ZŠ, přes 2. stupeň ZŠ až po kategorii C, vyhrazenou středoškolákům. V kategorii pro střední školy proběhlo 7 kol. Na každou hru byl původně určen čas 20 minut, ovšem kvůli zdlouhavému průběhu se zkrátil pouze na 15. Soutěž byla slavnostně zahájena v 9:30, plánované ukončení v 16 hodin se ale o hodinu posunulo. Účastníci soupeřům nedali nic zadarmo. Přes dlouhé hodiny plné přemýšlení se sice naši studenti neumístili na stupních vítězů, ale odjeli s krásným 11. místem.

Zapsaly: Eva Sedláková, Aneta skořepová