Gymnázium Vítězslava Nováka

Pamatuj!

Milí přátelé,

ve středu 9. března 2022 se v našem městě opět koná vzpomínková akce PAMATUJ! Budeme rádi, pokud si najdete čas a podpoříte tuto akci svou účastí.
Od 16 hodin zazní na náměstí Míru písně Hatikva, Šema Jisrael a Kde domov můj v podání čtyř jindřichohradeckých pěveckých sborů - YMCA Jakoubek, Smetana, Chrámový sbor Adama Michny a Zanoty.
Program bude pokračovat od 16.30 v kostele Církve československé husitské (bývalá synagoga, Kostelní 188) komponovaným pásmem *STO ZÁZRAKŮ* (čtení z knihy vzpomínek světoznámé cembalistky Zuzany Růžičkové - proložené poslechem nahrávek jejích nejznámějších interpretací a promítáním fotek z jejího života).

--------------------------------

Smyslem této vzpomínkové akce je nezapomenout na noc z 8. na 9. března 1944 – noc, kdy bylo v plynových komorách Auschwitz – Birkenau zavražděno 3792 československých mužů, žen a dětí z tzv. terezínského rodinného tábora.
Již desátý rok pořádáme akci PAMATUJ! nejen jako připomínku obětí holocaustu, ale také jako formu boje s nenávistí ve společnosti. Válka na Ukrajině tuto myšlenku strašlivě zpřítomňuje a činí ji děsivě aktuální.

Jako formu podpory Ukrajině chceme proto celý VÝTĚŽEK dobrovolného vstupného na program Sto zázraků odeslat do sbírky POMOZTE UKRAJINĚ s Pamětí národa zde. Pokud se na tento program chystáte, budeme rádi, když nám pomůžete takto Ukrajinu podpořit.

Těším se na viděnou na PAMATUJ!

text: Hanka Nosková

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout