Gymnázium Vítězslava Nováka

Současná situace

Věděli jsme, že situace spojená s covid nákazou bude opět náročná a nevyzpytatelná. S razancí, jakou dopadla na naši školu, jsme nepočítali.

Náplň naší každodenní práce je v současné době kontaktování, volání, trasování, vyplňování tabulek, poskytování podkladů, spolupráce s nejrůznějšími institucemi. Bohužel, bez spolupráce nás všech bude celá situace zdlouhavější a náročnější. 

Co je pro nás nejpodstatnější? Komunikovat s Vámi se všemi, udržet školu v maximálním možném provozu, poskytovat vzdělání, a to vše je bráno samozřejmě a nejčastěji kriticky.

Ráda bych chtěla poděkovat.

Děkuji, srdečně a upřímně – kolegům, kteří jsou velkorysí, adaptabilní, hrdinní a připravení ke všemu, co je zrovna potřeba; sekretariátu školy – jsou to ony, dámy, které bravurně a vysoce profesionálně pomáhají všude tam, kde je potřeba a výrazně urychlují veškeré administrativní procesy; a měrou velikou děkuji panu zástupci, který doslova za pochodu vytváří opět další a další verze rozvrhu, plánuje, kombinuje a promýšlí, aby rovnice o několika neznámých měla jasný výsledek.

Děkuji Vám, milí žáci, že spolupracujete, chápete, rozumíte a ještě nám dáváte na vědomí svoji podporu.

Děkuji Vám, milí rodiče, že pomáháte svým úsilím a empatií zvládnout dobu, na kterou se nelze připravit, která se dá pouze zažít a prožít.

Primární je pro nás zdraví. Za všech okolností a ve všech případech.

Vím, že nemůžu nařizovat ani přikazovat, ale velmi žádám o nošení respirátorů ve výuce i mimo ni, mytí rukou a používání dezinfekce, pokud možno dodržování rozestupů. Domnívám se, že je to minimum, co můžeme udělat pro to, abychom situaci zvládli a co nejdříve byli všichni fit a ve formě zpátky ve škole.

Přeji všem pevné zdraví, klidnou mysl, dostatek spánku, času na věci, které nám dělají radost a udržují nás tak v duševní pohodě a rovnováze.

Děkuji za pochopení a zodpovědný přístup všem.

S úctou,

Lenka Vetýšková

 

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout