Gymnázium Vítězslava Nováka

Vize Česka

Dne 22. října 2021 se 19 studentů našeho gymnázia zúčastnilo v Táboře konference s názvem Příštích 10 let - Vize Česka. Tuto konferenci inicioval bývalý táborský místostarosta Jiří Navara a na pořádání se podílelo město Tábor, Jihočeský kraj a Gymnázium Pierra Courbertina Tábor s dalšími partnery.

Přednášejícími byli skuteční odborníci ve svých oborech a studenti si mohli vyslechnout přednášku  Česko versus budoucnost novináře a pedagoga Davida Klimeše, na téma krizové připravenosti vystoupil armádní generál ve výslužbě Petr Pavel, socioložka Karolína Preslová promluvila a diskutovala se studenty o problémech  plnohodnotného života v digitální době, přednáška vysokoškolské profesorky  Anny Hogenové byla zaměřena na téma současnosti jako problému, filantrop a sportovec Tomáš Slavata seznámil přítomné s  jeho angažovaností v projektech /nejen/ sportování dětí z dětských domovů a na závěr vystoupil matematik a sociální reformátor Karel Janeček s tématem  Technologická a sociální singularita.

Studenti se shodli na tom, že je všechna témata oslovila, že úroveň přednášek byla skvělá  a vyslovili přání, aby takových akcí přibývalo.

 

Text: Jitka Vendlová

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout