Gymnázium Vítězslava Nováka

Přednáška BIS - plk. Ing. Koudelka

Přednáška a beseda s ředitelem BIS plk. Ing. Michalem Koudelkou 

V pátek 11. 6. 2021 se několik studentek Semináře ze ZSV zúčastnilo přednášky a besedy s ředitelem Bezpečnostní informační služby plk. Ing. Michalem Koudelkou s názvem Současná bezpečnostní rizika z pohledu BIS. V rámci téměř dvou hodin pan ředitel seznámil studenty středních škol s fungováním bezpečnostních služeb v ČR, vyvrátil několik nepravd a polopravd kolujících o BIS v médiích a v neposlední řadě odpověděl na mnoho dotazů, které přítomné studenty zajímaly.  

Text a foto: Lucie Kolaříková 

"Přednáška se mi velice líbila. Bylo to velmi zajímavé a dostala jsem lepší přehled o tom čemu naše země čelí. Připadalo mi, že atmosféra v místnosti byla pohodová a otevřená. Ačkoliv jsem osobně žádnou otázku nepoložila, tak ale pan Koudelka byl otázkám velmi otevřený což bylo příjemné." 

Ariana Vertelmanová, 3.C 

"Ačkoliv jsem kvůli brzkým spojům musela vstávat již v 5 hodin ráno, abych byla v 7 hodin v JH, den byl dle mého názoru velmi vydařený. 

Cesta byla i přes výluku rychlá, zábavná a díky paní učitelce i trochu poučná… přednáška pana Koudelky mě velmi zaujala, stejně tak její zahájení v podobě jmenování p. Koudelky Jihočeským generálem. Diskuze byla pro mě velmi přínosná a byla jsem ráda, že všechny mé dotazy byly zodpovězeny mým kolegům, tudíž jsem mohla jen v klidu poslouchat.  

Ani mi nevadilo příjemné prodloužení diskuze, snad až na nátlak mého močového měchýře.  

Osobně si myslím, že jsme si všechny naši exkurzi užily, a i přes nepříjemné horko ve zdraví přežily cestu zadýchaným autobusem." 

Lenka Čechová, 3.C 

"Páteční beseda pro mne byla inspirující. Pan Koudelka byl velmi příjemný řečník a i díky otázkám ostatních žáků byla debata velice přínosná. Sama jsem začala uvažovat nad myšlenkou , že bych v budoucnu mohla být zaměstnancem BIS. Děkuji za možnost zúčastnit se." 

Kateřina Pěchotová, 3.B 

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout