Gymnázium Vítězslava Nováka

Senát ČR a DofE na GVN

Ve středu 19. května jsme na gymnáziu přivítali vzácnou návštěvu. 

Členové Senátu ČR v čele se svým předsedou, panem RNDr. Milošem Vystrčilem, společně s našimi žáky - účastníky programu DofE, zasadili senátní strom DofE, první DofE strom v České republice. Jedná se  o  dub letní (Quercus robur), který pro naší zahradu vybrali odborníci na slovo vzatí, RNDr. Václav Větvička a dr. Jan Pokorný. To vše za přítomnosti Tomáše Vokáče, výkonného ředitele Národního centra DofE, který svým milým proslovem celou akci doplnil.

Účastníci programu DofE, více informací o programu na naší škole zde, kterým byl strom svěřen do péče, byli báječní. Kultivovaní, vtipní, znalí i bystří. 

Velké poděkování patří všem zúčastněným, hostům, panu senátorovi J. Chalupskému obzvlášť. Právě on se nejvíce zasloužil o možnost mít u nás ve škole tak významnou delegaci. 

Obrovský kus práce a srdečné poděkování patří kolegyni Martině Kubičkové, která je patronkou a duší DofE na GVN.

S velkým respektem k dnešnímu slavnostnímu dni mám dojem, že se pomalu vracíme do běžných dnů, kdy je škola nejen vzdělávacím prostředím, ale místem, kde se lidé potkávají, předávají si zkušenosti a mají radost ze společných zážitků.

S úctou,

Lenka Vetýšková, ředitelka školy

 

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout