Gymnázium Vítězslava Nováka

Mistři ČR z GVN

Adam Řepa, žák třídy 3. B GVN  dosáhl velkého úspěchu na Mistrovství České republiky ve veslování, které proběhlo v Labe Aréně v Račicích u Roudnice nad Labem ve dnech  2. – 4. 10. 2020. Juniorská čtyřka s kormidelníkem, jejímž je Adam členem, získala mistrovský titul a „jeho“ dvojka s kormidelníkem si dojela pro stříbro.

Když jsem se Adama ptala, jestli můžu jeho skvělé výsledky zveřejnit na webu školy, souhlasil. Ale zároveň mi sdělil, že takových úspěchů nedosáhl sám a nebylo by tedy fér psát jenom o něm. Informoval mě proto i o úspěších dalších našich žáků, kteří veslují za VK Vajgar Jindřichův Hradec.

Velmi oceňuji tento jeho postoj, a proto si dovoluji uvést i výsledky žáků, jejichž třídní nejsem, neučím je a některé z nich ani osobně neznám.

Ve vítězné čtyřce s kormidelníkem kromě Adama byli i další dva naši žáci, a to Radim Staněk z 2. B a Hubert Šimůnek z 6. A. Další mistrovský titul získala čtyřka dorostenců, jejímž členem je Radek Winkler z 1. C. V kategorii juniorek získala Anna Drnková (7. A) jednu zlatou a dvě stříbrné medaile a Michaela Tesařová (7.A) dvě stříbrné medaile. V žákovské kategorii získala zlatou medaili Simona Pavlíková z 3. A.

I díky těmto úspěchům se VK Vajgar Jindřichův Hradec stal druhým klubem v celorepublikovém bodování, a to i v konkurenci větších klubů.

Všem našim žákům upřímně blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme nejen za reprezentaci našeho krásného města, v jehož barvách závodí, ale i za reprezentaci školy,  jejímiž jsou žáky. Všem přejeme hodně dalších úspěchů ve sportu, studiu i osobním životě.

Text: Hana Hančová

                                                                                                                    

 

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout