Gymnázium Vítězslava Nováka

Europasecura

Od března 2020 probíhá již 13. ročník prestižní soutěže pro střední školy, financované Eurocentry Úřadu vlády ČR, Zastoupením evropské komise v ČR, Institutem EUROPEUM, Nadací Hanse Seidela, Armádou ČR a Ministerstvem zahraničních věcí a Ministerstvem obrany: Europasecura. Z řad našich studentů se účastnily dva trojčlenné týmy ve složení: Aleš Hrbek, Šimon Ježek, Denis Pauk a Adam Boček, Ondřej Vlček, Petr Kolář.

Po úspěchu v online testu zaměřujícím se na otázky EU, NATO, Armády a Evropy oba týmy postoupily do krajského kola. V něm byl úkol následující – sepsat odbornou bezpečnostní analýzu na zemi vylosovanou náhodným generátorem. Oběma skupinám byl přiřazen Írán. Byť byla konkurence – přes tisíc a pět set studentů – v Jihočeském kraji zdaleka nejvyšší, oba týmy z našeho gymnázia postoupily do ústní části krajského kola, kde je čekala jak obhajoba, tak oponentura k pracím soupeřů. Po diskusi se odborná porota usnesla, že tým ve složení Adam Boček, Ondřej Vlček a Petr Kolář se umístil na celkovém pátém místě a tým ve složení Aleš Hrbek, Šimon Ježek a Denis Pauk se umístil na celkovém druhém – tedy stříbrném – místě.

„Osobně vidím jako hlavní přínos naší účasti možnost obhájit si svou odborně napsanou práci. Faktické poznámky k fungování mezinárodního práva od odborné poroty jsou pak třešnička na dortu,“ komentuje finální část krajského kola Denis Pauk.

Text a foto: Aleš Hrbek, Šimon Ježek, Denis Pauk a Adam Boček, Ondřej Vlček, Petr Kolář

    

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout