Gymnázium Vítězslava Nováka

Fokus Václava Moravce

Dne 14. 1. 2020 se naši studenti zúčastnili natáčení pořadu Fokus Václava Moravce na téma „Chudá bohatá planeta“.

Před natáčením navštívili naši studenti hlavní budovu České televize, kde si prohlédli zázemí jednotlivých pořadů. Poté následoval přejezd na zámek Zbraslav, odkud byl pořad vysílán. Před samotným vysíláním proběhla na Zbraslavi ještě komentovaná prohlídka kostela svatého Jakuba Většího, která nás seznámila s historií zámku Zbraslav a umožnila nám si zblízka prohlédnout výzdobu kostela (především obrazy Petra Brandla a Karla Škréty a sochu Přemysla Oráče od Jana Štursy).

Fokus Václava Moravce probíhal ve večerních hodinách a nabídl několik hostů, např. ekonoma Filipa Matějku, rostlinného genetika Jaroslava Doležela či evangelického faráře Miloše Rejchrta, na kterého v závěru pořadu i směřoval jeden z dotazů našeho studenta Šimona Ježka.

Za organizaci a hladký průběh celé akce je třeba poděkovat především zástupcům České televize, kolegům a studentům z jihočeských gymnázií, kteří se podíleli na organizace celé akce a po celou dobu nám dělali společnost, a také našim studentům za vzornou reprezentaci naší školy. Jmenovitě: Filip Dolejší, Jonáš Eder, Šimon Ježek, Denis Pauk a Kateřina Štiplová.

Text: Jakub Kára

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout