Gymnázium Vítězslava Nováka

Majáles

Dne 10.5. se již tradičně v Jindřichově Hradci konal majálesový průvod. Jako téma jsme si pro letošní rok zvolili (starověký) Egypt.

Majáles 2024

Jakožto studenti 3. ročníků vyššího gymnázia jsme měli na starost organizaci a přípravu průvodu. Jsem rád, že se nám podařilo do příprav zapojit poměrně velké množství lidí. Studenti se scházeli mimo výuku, vymýšleli hesla, kostýmy a obrovské množství úsilí stálo vyrábění transparentů, pyramid a dalších věcí pro zpestření průvodu. V den Majálesu jsme se postupně scházeli na školní zahradě, kde vrcholili přípravy. Už tam panovala výborná atmosféra a ze všech sálalo očekávání a odhodlání. Ve 12:30 se všechny školy shromáždily před budovou gymnázia a průvod mohl začít. Náš dav byl suverénně nejpočetnější a nejhlučnější, a tak dorazil na nádvoří zámku v obrovské síle. Tam jsme předvedli naše pestré kostýmy, úderná hesla, výtvarné počiny jako např. sarkofág, a dokonce i lidskou pyramidu. Tyto prvky dopomohly k vítězství našemu králi Josefu Valdovi, který na něm však má hlavní zásluhu svým perfektním proslovem. Zvítězila i naše královna Pavla Píchová v úkolech, které se konaly na večerní akci na Jitce.

GVN tedy opanovalo letošní Majáles a získalo dvojnásobné vítězství. Děkuju všem, kteří se podíleli na přípravách, kteří se zúčastnili průvodu, spolku GVN, ale i učitelům a vedení školy, kteří nás v jistých situacích podpořili a vyšli nám vstříc.

S pozdravem,
Matyáš Dvořák
předseda Žákovské samosprávy GVN

 

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout