Gymnázium Vítězslava Nováka

Lyžařský kurz 2. A

Lyžařský kurz 2.A 2020

V pátek 3. ledna jsme okolo deváté hodiny vyrazili směr Krkonoše. Cesta byla zábavná, pouštěli jsme si písničky a povídali jsme si. První zastávka byla na Starém Místě, kde jsme si dali oběd. Poté už cesta velice rychle ubíhala a zanedlouho jsme byli ve Vítkovicích.

 Na chatě Elišce jsme si vybalili věci a začali se zabydlovat. Navečer jsme šli na krátkou procházku. Podívali jsme se, kam půjdeme na běžky a šli jsme zpátky. Na chatě jsme si dali večeři a připravili se na program. Pan Fiedler nám pověděl o bezpečnosti a jak se máme chovat na sjezdovce i chatě. Poté jsme se rozřadili do skupin. Po večerce jsme šli spát.

Druhý den ráno jsme vyrazili na sjezdovku a lyžovali až do oběda. Po obědě jsme na pokojích hráli různé hry a zpívali si. Když skončil polední klid, šli jsme znovu na lyže. Už jsme byli rozježdění a drandili jsme to po sněhu – napadl prašan. Jízda lanovkou byla vždy velmi zajímavá a takto to chodilo každý den.

 Třetí den byl odpočinkový /to znamená jiná činnost než sjezdové lyžování/, a tak ráno vyrazilo sedm statečných na běžky a zbytek třídy šel pěšky do obchodu. Běžkařské dopoledne uběhlo velmi rychle a tak jsme jeli do chaty. Zkusili jsme si jízdu na běžkách po sjezdovce. Odpoledne jsme vyrazili na Rezek, kde jsme si dali výborné borůvkové palačinky. Cestou jsme skákali do sněhu a koulovali se. Večer se zpívalo a hrály se hry.

 Lyžařský kurz uběhl až moc rychle. Rádi bychom se vrátili. Nikomu se nic nestalo díky učitelům, kteří se o nás starali. Moc jsme si celý týden užili.

Text: Ema Běhalová, Jindřiška Nováková – 2.A

Foto: I. Pečtová, S. Fiedler a žáci 2. A

    

 

  

 

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout