Gymnázium Vítězslava Nováka

Pietní místo na GVN

Dovoluji se vyjádřit ke včerejší tragické události, která se odehrála v prostorách Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Byli zastřeleni studenti, další studenti byli zraněni.

Je mi tak moc líto, že zrovna v tento den, kdy na GVN vítáme naše absolventky a absolventy, musíme spolu s nimi prožívat tyto smutné chvíle a okamžiky, které nám až do včerejšího dne přišly nereálné.

Vím, že se od včerejška všichni ptáme - proč, jsme vyděšení, nesmírně smutní, chce se nám plakat, máme vztek, jsme rozzlobení. Všechny tyto emoce jsou v pořádku, na místě, jsou lidské a pochopitelné.

Nechci tady a teď hodnotit důvody, příčiny a následky této tragédie, nebylo by to vhodné ani morální.

Chci Vás spíše vybídnout k pospolitosti, sounáležitosti, solidaritě, laskavosti a přátelství. Buďme jeden druhému oporou, spřízněnou duší. Mluvme spolu, nestyďme se za slzy, dejme si vzájemně najevo, že na nás všech záleží, jak se bude vše odehrávat dál. Buďme ti, kdo nebudou oplácet zlem, tím bychom jenom podpořili tu ohavnost, která byla chtěná. Ukažme si navzájem, že jsme tu jeden pro druhého, že umíme pomoci, že si nejsme lhostejní, protože právě díky těmto dovednostem zůstává lidem to nejpodstatnější – NADĚJE.

Chtěla bych vyjádřit upřímnou soustrast za nás všechny pozůstalým obětí, jejichž životy jsou už navždy jiné.

S hlubokou úctou,

 

Lenka Vetýšková, ředitelka školy

 

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout