Gymnázium Vítězslava Nováka

ADVENTNÍ VÍDEŇ SE 4.A

Ve Vídni se mi moc líbilo. Na prohlídce v Schönbrunnu jsme se dozvěděli plno zajímavých informací a v centru města jsme si prohlédli další krásná místa, jako například Hofburg, Stephansdom nebo Státní operu. Zaujaly mě po celé Vídni semafory, na kterých svítily místo normálních světel zamilované páry.

Výlet do Vídně jsem si moc užil, hlavně exkurze na zámku Schönbrunn byla zajímavá a velmi se mi líbila, stejně jako prohlídka Vídně. Pan Peckl nás krásně provedl centrem.

Líbila s mi Vídeň celkově, nejvíc asi Schönbrunn, který byl pro mě hodně zajímavý. Trochu mi vadilo množství lidí, ale s tím se nic dělat nedá. Také se mi líbilo naše zpívání v autobuse, kdy jsme si sedli k sobě a užili si to.

Ve Vídni se mi líbily památky a vánoční výzdoba v ulicích. Jediné, co mi tam vadilo, bylo, že všude byla spousta lidí. Na prohlídce Schönbrunnu byla francouzská skupina, která zabrala celou chodbu. Jinak mi přišlo, že celkově byla prohlídka s audioprůvodcem dobře zorganizovaná a zajímavá.

Líbilo se mi, že každá místnost v interiéru Schönbrunnu byla něčím odlišná od těch ostatních. Dále mě zaujaly krásně zdobené stěny pokojů a detailní obrazy.

Ve Vídni se mi moc líbilo, trochu mě mrzelo, že nebyla pokrytá sněhem, navodilo by mi to tu vánoční atmosféru. Nejvíce se mi líbil Schönbrunn, už zvenku působil honosně, velice a krásně, ale zámecké komnaty byly ještě krásnější. Trochu mi vadil audioprůvodce, protože jsme ho museli celou dobu držet rukou u ucha.

Nejlepší čas, kdy můžete navštívit Vídeň, jsou určitě Vánoce. Moc krásné pohledy na světélkující město.

(žáci 4.A)

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout