Gymnázium Vítězslava Nováka

Návštěva divadelního představení bratří Mrštíků - Maryša

Dne 13. listopadu jsme se třídou 7. A v doprovodu paní profesorky Běhalové navštívili představení Maryša v podání souboru Divadla Radka Brzobohatého.

Myslím si, že návštěva představení byla opravdu nezapomenutelná. Z herců byla cítit skutečná profesionalita a zapálenost pro jejich profesi. Tento zážitek nám dokázal téměř dokonale přiblížit dílo bratří Mrštíků a celkovou podobu českého realismu.

K. Benešová, 7. A

 

V pondělí 13. 11. jsme se s několika dalšími třídami (3.B a 3.C) zúčastnili kulturní akce, divadelního představení bratří Mrštíků Maryša.

Na začátku mě překvapilo moderní oblečení u některých herců, ale díky výbornému provedení hry to vůbec nevadilo. Zvýrazněné moravské nářečí dalo postavám určité kouzlo a byla to za mě nejlepší část. Hudební vystoupení s harmonikou bylo také příjemné zpestření těchto dvou hodin, avšak některé hlasité zvukové efekty k ději příliš neseděly.

Návštěva divadla v rámci výkladu českého realismu byla jistě přínosná a pomohla mi přiblížit si toto téma.

Ondřej Karlík, 7.A

 

Návštěva divadla a sledování Maryši mě zanechaly s trochu smíšenými pocity.  Hra na mě působila trochu zastarale a některé herecké výkony mi připadaly poněkud přehrávané. Přišly mi zajímavé i převleky, které někdy byly modernějšího rázu a někdy dobové. Bylo to zajímavé, ale možná jsem měl jiná očekávání. Některé části představení se mi zdály zdlouhavé a těžko srozumitelné. Nicméně chápu, že každý má jiný vkus, a jsem rád, že jsem zažil něco nového a odlišného.

Hynek Hrdlička, 7.A

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout