Gymnázium Vítězslava Nováka

Výlet do Rakouska

Turistika

Po osvěžujicím spánku v autobuse jsme dorazili v deset hodin ráno do městečka Windischgarsten, které nás okamžitě uchvátilo jeho kouzelným okolím. Po rozloučení s našimi kamarády, kteří se vydali lézt, jsme dostali turistické mapy a vyrazili na dobrodružství do přírody. Naším cílem byl vrchol kopce Kleinerberg společně s vysílačem, který se tyčil nad okolními vesničkami. Během našeho výšlapu nás zachytil lehčí deštík, ale to nás nezastavilo, a i přes nepřiznivé počasí jsme dorazili do cíle. Na místě jsme pořídili spousty fotografii a vyrazili jsme na cestu zpět dolů z kopce. Následně jsme se opět shledali s našimi kamarády lezci a vyrazili na cestu domů.

Procvičili jsem se v orientici v mapě, základech němčiny a dozvěděli jsme se plno nových a zajímavých informací o Rakousku.
Celý výlet se nám velice líbil a doufáme, že se do Rakouska opět někdy podíváme!

 

Lezení

V úterý 24.10. se třídy 3.B a 3.C vydaly na sportovní výlet do rakouského Windischgarstenu. Při cestě se s námi pan učitel Vyhlídka podělil o své historické a geografické znalosti města Linz a jeho okolí. Cílem lezecké výpravy byla ferrata Hexenkessel. Ta se nám i přes nepřející podzimní přeháňky podařila zdolat za pouhých 2,5 hodiny. Viděli jsme krásná panorama barevných stromů a zároveň doplnili do žil trochu adrenalinu. Měli jsme možnost vyzkoušet si novou zajímavou aktivitu, užít si společně strávený čas a tento cíl se podle mě v nejvyšší míře naplnil. Moc děkujeme panu

Vyhlídkovi a pánům učitelům Kazdovi a Károvi za krásné dobrodružství!

 

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout