Gymnázium Vítězslava Nováka

Adaptační kurz 1.A

Prima víkend proběhl 8.—9. 9. 2023 se po delší době vrátil do prostorů našeho gymnázia. Žáci se v pátek po vyučování přesunuli na školní zahradu. Seznamovací hry neprovázelo ticho nebo dlouhé přemýšlení, protože některá jména žáci znali z prvního školního týdne.

Na odpolední program si žáci kvarty připravili šipkovanou se stanovišti. Primáni ukázali bojovného sportovního ducha i neotřelá řešení jednoduchých problémů. Šipkovanou jsme zakončili opékáním buřtů na Jakubu.

Po večerce se naše škola vrátila v čase o sto let a hromburácející školník vytáhl primány ze spacáků, že již dávno mají být přítomni na výuce. Žáci prožili výuku zeměpisu, rétoriky, krasopisu, českého jazyka, latiny, matematiky, chemie, biologie a dějepisu pod vedením přísných profesorů a profesorek z dob minulých.

Sobotní odpoledne bylo zaměřeno na spolupráci jak na vodě, tak na souši. Sportovní části dominoval raft na řece Nežárce a hlavu potrápilo společné vymýšlení básniček.

Odpoledne se již neslo ve znamení únavy, ale i tak žáci dokázali divadelně zpracovat a zreflektovat dojmy z prima víkendu.

Touto cestou bych chtěla poděkovat všem, kteří se na tomto víkendu organizačně podíleli. Zvlášť bych chtěla vyzdvihnout přítomnost a herecké výkony pedagogů a žáků kvarty a septimy na noční školní hře.

Anna Šubrtová
třídní učitelka 1. A

 

Postřehy studentů

 

Na prima víkendu jsem se seznámil s celou třídou. Moc mě bavilo zažít starou výuku. Celý víkend jsem si moc užil. (Jakub Stellner)

Těšil jsem se na opékání buřtů. Překvapilo mě, že jsme putovali do minulosti. Zjistil jsem, kdo je dobrý kamarád.

Prima víkend byl doslova prima. Všichni jsme se seznámili. Jídlo bylo nejlepší část víkendu. (Antonín Randl)

Prima víkend byl opravdu prima. Moc mě to bavilo. Chtěla bych, aby trval déle než 1 a půl dne. Nejvíce mě bavily seznamovací hry, hned první večer jsem si pamatovala všechna jména. Chtěla bych ho zažít ještě jednou. (Kateřina Mertlová)

Seznámila jsem se se všemi holkami a nyní máme velkou partu. Nejlepší hra byla ta noční. Sice jsem pak byla unavená, ale zase jsem zažila zábavu a dobrodružství. (Zuzana Hrádková)

Mně se hrozně líbilo, jak nás učili žáci této školy. A taky se mi líbilo, jak jsme jeli na raftu. (Ella Landkammerová)

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout