Gymnázium Vítězslava Nováka

Finanční gramotnost

Finanční gramotnost

Žáci sekundy a tercie měli možnost seznámit se se záludnostmi financí pomocí zajímavých přednášek. Přišel mezi nás p. Macků, který dlouhá léta pracuje v oboru bankovnictví. 

Sekunda si kromě jiného vyzkoušela kvíz, který byl zaměřen na kybernetickou bezpečnost a různé tipy podvodných zpráv. I p. Macků byl velmi mile potěšen velmi dobrými výsledky žáků v kvízu a vysloužili si od něj pochvalu.  V diskuzi se žáci podělili o své vlastní zkušenosti z této oblasti, při které jsme se dozvěděli, že se již někteří s takovými zprávami setkali, ale naštěstí se nikdo nenechal nachytat.

Žáci tercie se seznámili se záludnostmi investic a hospodaření s penězi. I když toto téma bylo náročné, určitě bylo dost důležité a zajímavé.

Obě skupiny se shodly na tom, že přednášející byl velmi vstřícný, vtipný a vždy se snažil vše velmi trpělivě vysvětlit. Z přednášky se tak stala spíše diskuse a já musím poděkovat za aktivní přístup většiny žáků. Následná hodnocení žáků byla vesměs pozitivní a shodli se na tom, že rádi uvítají další témata týkající se finanční gramotnosti, která je v dnešní době velmi důležitá. 

Chci velmi poděkovat p. Macků za skvěle odvedené přednášky a čas, který věnoval našim žákům.

Text a foto: M. Kubičková

 

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout