Gymnázium Vítězslava Nováka

Beseda s absolventy

Beseda  s absolventy o studiu na VŠ -  Gaudeamus na GVN

 

V pátek  18.11. proběhla na naší škole beseda, na které se maturanti a studenti 3. ročníků měli možnost dozvědět praktické rady a informace, které nasbírali naši absolventi při studiu na vysokých školách. Přestože se letošní setkání uskutečnilo po „covidové pauze“ podařilo se navázat na tradici z předchozích let (naposledy 2019). S velkou radostí jsme přivítali 43 absolventů z různých VŠ a oborů.

Během společné úvodní části se přítomní studenti dozvěděli o jednotlivých typech přijímacího řízení, podávání přihlášek, možnostech ubytování, dopravy, ale také o tom, jak poznat, že jsem VŠ nezvolil správně, co v takovém případě dělat či nedělat. Následně se studenti rozešli podle svého zaměření a probíhala diskuse v menších skupinách podle oborového zaměření fakult. Každý měl možnost zeptat se na to, co ho konkrétně zajímalo - ať už to bylo přijímací řízení, kreditový systém, průběh semestru či  hodnocení během zkouškového období či jakékoliv další bezprostřední dojmy a rady. 

Děkuji za účast všem absolventům, kteří si udělali čas, a přišli se podělit o své zkušenosti s bývalými spolužáky. 

Zvláštní poděkování patří absolventkám  Magdaleně Slámové a Elišce Markové, které byly hlavními koordinátorkami akce. 

Těší mne, že tato již tradiční akce na naší škole se opět sešla s pozitivními ohlasy studentů:

 

Akce byla opravdu přínosná. Dozvěděla jsem se věci, které jsou pro studium na dané VŠ důležité, tipy na přijímačky a jak to na VŠ vypadá. Za mě opravdu povedené a určitě bych doporučila konání této akce i v příštích letech. Jelikož mám školu na 100% vybranou, tak mi to alespoň utvrdilo mou představu. Žádné mínusy nemám, 100% spokojenost. 

(A.Brádlerová 4.B)

 

Mně osobně tato akce ještě rozšířila možnosti vzdělání, kam bych se mohla hlásit. Myslím, že bylo přínosné i to, že jsme se mohli tváří v tvář setkat se studenty daného oboru a dozvědět se to, co jinde ne a také probrat jejich zkušenosti.

(Š.Burdová 8.A)

 

Myslím si, že tato akce byla velmi přínosná, alespoň pro mě. Zdálo se mi, že bylo zastoupeno i mnoho oborů. Já jsem zde ten svůj našla a dozvěděla se další informace o škole, přijímacím řízení atd..Možná bych příště jen dala o hodinu více na debatu s bývalými žáky. Přišlo mi to časově docela hodně na knap.

(T.Hejlíčková)

 

Moc se mi líbilo, že tam bylo dost oborů a myslím si, že každý tam měl zastoupeny alespoň jeden obor, který ho zajímá. Bylo dost času se na vše poptat. Absolventi byli moc milí a s radostí odpovídali na naše dotazy. Byla to super akce. Děkuji

(N.Husáková)

 

Text a foto: h-š

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout