Gymnázium Vítězslava Nováka

Piškworky na GVN

V prostorách našeho gymnázia se dne 10.11. odehrálo oblastní kolo již 14. ročníku soutěže Pišqworky. Na turnaji základních a středních škol z okolí se setkalo celkem osm týmů, aby se utkaly o postup do krajského kola. Účastníci, jejichž zbraněmi byly křížky a kolečka, využili mírného zpoždění, se kterým turnaj začínal, k pilnému rozcvičování svých mozkových buněk. Po krátkém úvodu začal boj o nejlepší tým.

V play-off proti sobě bojovaly týmy Mléko pro koťátka, Mistři křížků, Už je nás 5, Křižáci v kategorii SŠ a týmy Terčíky, pišG2orky a PENE v kategorii ZŠ.

Přes veškeré vyčerpání z předchozích partií a pozdního večerního času vyhrál tým Mléko pro koťátka (SŠ) a Terčíky (ZŠ). První tři týmy v každé kategorii obdržely ceny, ale i pro další místa byly připravené maličkosti, sloužící jako cena útěchy.  

O tom, že měly týmy dobrou náladu, svědčilo mimo jiné i to, že během pauz začali žáci i několikrát zpívat, tancovat a vzájemně se podporovat objímáním. Všichni si akci náležitě užili, vládla zde správná soutěživá nálada.

Text a foto: Lucie Hrůšová

 

Aktivity

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout