Druhé pololetí na GVN

Máme za sebou první pololetí školního roku 2019/2020. Ráda bych shrnula, co vše jsme zvládli v jeho závěru a  zároveň Vám stručně přiblížila, co nás čeká v pololetí druhém.

Po vánočních svátcích jsme začali s drobnými změnami uvnitř budovy - začali jsme opravami místností v suterénu školy, dokončujeme novou kancelář školní psycholožky v areálu budovy, do každé třídy ve škole jsme dali nové nástěnné hodiny, na chodby jsme umístili nové koše na tříděný odpad. 

V lednu jsme také zorganizovali tzv. přijímací zkoušky nanečisto, kdy si žáci budoucích prvních ročníků čtyřletého i osmiletého studia mohli vyzkoušet celý organizační proces přijímacích zkoušek, který je bude čekat v dubnu. 

Namátkou ze zajímavých nadcházejících akci: někteří žáci naší školy absolvují týdenní pobyt v Berlíně, další vyrazí do Rumunska na závěrečné setkání v rámci projektu Erasmus+, jiní se podívají do Velké Británie, žáci třetích ročníků a septimy mají před sebou týdenní sportovní kurz.

Druhé pololetí bývá tradičně velmi nabité důležitými okamžiky studijního života našich maturantů, neboť od dubna budou vykonávat písemné  a didaktické maturitní testy, na konci května potom ústní maturitní zkouškou završí své studium na našem gymnáziu.

Jak je vidět, nudit se nebudeme, máme připraveno několik zajímavých přednášek a exkurzí, o kterých Vás budeme průběžně informovat.

Milí žáci, ať je druhé pololetí plné zajímavých informací, skvělých učebních hodin, okamžiků, které Vás dobře připraví do života. Ať se vše snoubí se zdravím a úsměvy na tvářích. Takové pololetí Vám ze srdce přeji.

Lenka Vetýšková

 

Provozní informace

Hledáme vyučující/ho IVT

Hledáme vyučující/ho předmětu IVT s nástupem od 5.3.2020 na 4 hodiny týdně. Prosíme zájemce o zaslání CV na adresu vetyskova@gvn.cz.

Jarní prázdniny

V týdnu od 24. do 28. února budou jarní prázdniny.

Školní kolo v recitaci

Školní kolo v recitaci

V závěru tohoto týdne proběhlo školní kolo recitační soutěže.

 Celý článek

Charitativní jarmark

Charitativní jarmark

Studentská samospráva opět připravila charitativní jarmark, tentokrát na podporu Austrálie.

 Celý článek

Přednáška: Klíšťata a borelióza

Přednáška: Klíšťata a borelióza

Další ze zajímavých přednášek u nás ve škole.

 Celý článek

Studujte na škole s hlubokou historií, která byla založená v roce 1596

Na naší škole studovali významné osobnosti: skladatelé Vítězslav Novák a Bedřich Smetana, či Adam Michna z Otradovic.

Budoucnos studia na vysoké škole

Studenti našeho gymnázia dosahují velmi dobrých studijních výsledků. Na vysoké školy je přijímáno 80 až 90 % všech absolventů.

Studujte v zahraničí

Naši studenti mají možnost studovat na zahraničních partnerských školách, uskutečňujeme pobyty v Anglii, Itálii, v Americe a jiných zemích.

Široká nabídka volnočasových aktivit

Škola má vlastní tělocvičnu, posilovnu a přírodní sportovní areál s víceúčelovým hřištěm s umělým povrchem.

Projekty školy

UNESCO
comenius
Projekt Heimat
erasmus
rop