GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NOVÁKA Jindřichův Hradec

Návštěva Kremsu

Dne 29. března jsem se spolu s několika zástupci z naší školy vydala na návštěvu naší partnerské školy ve městě Krems an der Donau. Jeli jsme za doprovodu učitelů Ivany Pečtové, Petry Křížové, Jana Fialy, pana ředitele Davida Hembery a paní zástupkyně Jany Burianové. Exkurze se zúčastnili žáci z tříd 1.A, 2.A, 3.A, 4.A, 1.C, 2.C, 6.A a 3.B .
Do partnerské školy Bundesreal Gymnasium Krems jsme přijeli zhruba kolem desáté hodiny, kde nás velice srdečně přivítalo vedení školy spolu s několika učiteli. Po krátkém přivítání jsme se my, žáci, rozdělili do tří skupin. První skupina šla hrát s místními studenty fotbal, druhá řešila matematické úlohy pomocí programu GeoGebra a poslední skupinka se zúčastnila výuky. V poledne jsme se všichni opět sešli v jedné velké učebně, kde nám paní ředitelka řekla pár informací o jejich škole a poté jsme měli prohlídku po škole. Na konci prohlídky jsme dostali oběd a vydali se na prohlídku města, která trvala zhruba hodinu. Na konci procházky jsme dostali hodinový rozchod po městě. Během cesty domů jsme všichni diskutovali o tom, jak se nám návštěva líbila, čím bychom se chtěli inspirovat a co je naopak u nás jedinečné. Shodli jsme se, že na rakouské škole bylo velice jedinečné velké množství zeleně, což je něco, co bychom chtěli vylepšit u nás.
,,Gymnázium v Kremsu na mě udělalo dojem především svým interiérem a vybavením. Zúčastnil jsem se společné hodiny matematiky, kde jsme ve dvojicích s rakouskými studenty řešili několik příkladů v programu GeoGebra. Zpočátku jsme byli všichni zaskočeni, ale nakonec nás práce bavila, a dokonce jsme dokázali nalézt i správné výsledky.“ Takto hodnotí návštěvu Marek Strnad z 2.C. 
Na závěr bych chtěla poděkovat všem učitelům, kteří se na organizaci návštěvy podíleli a také patří velké poděkování Jaroslavu Pfauserovi, který celou návštěvu zdokumentoval.

Natálie Potocká, 2.C

« Zpět

Profil školy

Přijímací řízení

Kontakt

Rozvrh

Školní jídelna

Webmail

Novinky a plánované akce

Gymnázium Vítězslava Nováka

Jindřichův Hradec
Adresa: Husova 333/II
37701 Jindřichův Hradec
Telefon škola: 384 361 253
Telefon školní jídelna: 384 362 385
E-mail: sekretariat@gvn.cz

Partneři