GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NOVÁKA Jindřichův Hradec

Maraton psaní dopisů 2018

Každoročně pořádá organizace bojující za lidská práva, Amnesty International, akci Maraton psaní dopisů. V roce 2018 se poprvé jako jedno ze stanovišť zúčastnilo i naše jindřichohradecké gymnázium.

Organizátorský tým měl na starost řadu povinností, od domluvy s vedením školy, tisk materiálů, až po samotné prezentace ve třídách. Jedním z největších úspěchů bylo vystoupení a prezentace akce v rádiu Česká Kanada.

Přes všechnu tu práci jsme si vybudovali příjemný kolektiv, který dokázal propagovat a osvětlit většině žáků našeho gymnázia problematiku lidských práv a jejich ochrany. Je to obrovský úspěch a sám za sebe doufám, že se z této akce stane školní tradice, protože byl o ni enormní zájem!

Z původního předpokladu 60 dopisů se totiž nakonec vybralo přes 195. To je víc, než trojnásobek očekávaného počtu. Nejvíc dopisů pošleme do Jihoafrické republiky, celkem 50, v těsném závěsu je pak Brazílie a Írán. Skvělý nápad je také vytvořit vlastní pohlednici, proto jsem všechny pisatele i příznivce Amnesty pozval na focení v pátek o velké přestávce před školou.

Dopisy odesíláme, jak jsme již dříve zmiňovali, na vlastní náklady, proto děkujeme všem, kteří přispěli na známky. Z potřebných 7 995 Kč se již vybralo 5 279 Kč. Ale nebojte se, všechny dopisy se odešlou, protože, co nezaplatíme sami, pošleme v balíčku na centrálu Amnesty, která si s nimi poradí.

Možná to bude tím, že si příliš pečlivě vybírám přátele, možná žiju v sociální bublině, ale všechny ohlasy, které jsem slyšel, byly pozitivní. Nikdo neřekl, že bojovat nenásilnou formou za ostatní nemá smysl. I kdyby nic víc, důležité je aspoň tohle.

Jediný problém, který jsem osobně viděl, byla malá místnost, takže psaní nebylo plynulé a spousta lidí musela čekat ve frontě. Ale je možné, že jsem zaujatý. Proto Vás všechny prosím o odpověď na otázku "Co bychom mohli na Maratonu psaní dopisů zlepšit příští rok?". Budu moc rád za každou odpověď, až to bude na mail denis.pauk@gvn.cz, na Facebook a nebo si mě někde odchytíte.

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat. Poděkovat všem učitelům, kteří se zapojili, kteří nám aktivně pomáhali a radili, vedení GVN, vedení OA, všem, kteří pomohli s organizací a propagací, ať už jde o roznášení plakátů, nebo tisk materiálů, ale především všem, kteří se nebáli bojovat. Protože právě Váš dopis mohl pomoci někomu zachránit život.

Děkuju vám moc. Jste skvělí. Budeme se na Vás těšit příští rok!    

Za celý tým Denis Pauk

 

« Zpět

Profil školy

Přijímací řízení

Kontakt

Rozvrh

Školní jídelna

Webmail

Novinky a plánované akce

 • 16. 6. 2019 - Výsledky v přírodovědných olympiád

  OLYMPIÁDY 2018/ 2019 Skončilo období přírodovědných olympiád, v nichž každoročně studenti GVN úspěšně reprezentují naši školu. Výsledky více...

 • 11. 6. 2019 - Korunovační klenoty

  Významný český fotograf a restaurátor Andrej Šumbera připravil  dne 11. června 2019 pro studenty jindřichohradeckého gymnázia více...

 • 09. 6. 2019 - Týden škol UNESCO

  GVN 9. 5. 2019 v rámci projektu ASP UNESCO „Týden škol UNESCO“ opět navázalo na předchozí projekty a obdobně připravilo, letos už více...

 • 07. 6. 2019 - Finále soutěže ČESKO SE HÝBE VE ŠKOLÁCH

  Holky se do finále probojovaly z postupového kola v Českých Budějovicích.Tým z 1.C se svou skladbou "Together" obasadil 1.místo a tým z 3 více...

 • 05. 6. 2019 - Exkurze 2.A s převýšením

  Dne 3. 6. 2019 se třída 2.A zúčastnila exkurze  v rámci biologie do grafitových dolů v Českém Krumlově a výšlapu na Kleť s poznáváním zde více...

Gymnázium Vítězslava Nováka

Jindřichův Hradec
Adresa: Husova 333/II
37701 Jindřichův Hradec
Telefon škola: 384 361 253
Telefon školní jídelna: 384 362 385
E-mail: sekretariat@gvn.cz

Partneři