GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NOVÁKA Jindřichův Hradec

Kurzy finanční gramotnosti 2018

Kurzy finanční gramotnosti 

Během měsíce dubna a května se studenti  3.ročníků zúčastnili kurzu finanční gramotnosti. Během dvou čtyřhodinových  workshopů, které připravila firma Ekoma, se měli studenti možnost dozvědět nejen mnoho teorie, ale na velkém množství  příkladů z praxe si s také sami vyzkoušeli odhadnout a následně propočítat, jak je potřeba hospodařit  v jednotlivých etapách života, jak nakládat s úsporami, na co si dát pozor při uzavírání půjček atd.

 

Několik ohlasů od těch, kteří se účastnili…

Kurz byl velmi zajímavý a přínosný, dozvěděla jsem se mnoho nového, kurz byl veden zajímavou a srozumitelnou formou. Zvlášť oceňuji konkrétní příklady z praxe.                                                          (3.                                         

Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, které se nám budou v budoucnu hodit.( 7.A)

 

Probírali jsme  vše od spoření, přes pojištění, po rady, jak a do čeho nejvýhodněji investovat a dozvěděli se třeba i to, kolik vlastně stojí  ,,pořídit´´ si dítě, nebo, že už je pomalu čas, abychom si začali spořit na plnohodnotný důchod. Přednáška se všem moc líbila a rozhodně nelitujeme, že jsme do ní investovali  nejen svůj čas :)                                                                                                              (3.C)

 

h-š

« Zpět

Profil školy

Přijímací řízení

Kontakt

Rozvrh

Školní jídelna

Webmail

Novinky a plánované akce

Gymnázium Vítězslava Nováka

Jindřichův Hradec
Adresa: Husova 333/II
37701 Jindřichův Hradec
Telefon škola: 384 361 253
Telefon školní jídelna: 384 362 385
E-mail: sekretariat@gvn.cz

Partneři