GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NOVÁKA Jindřichův Hradec

Fake News na GVN

Během měsíce dubna proběhlo na naší škole několik akcí týkající se mediální výchovy.

1. duben – Fake Scape

Nejdříve se studenti 7.A., 3.B a 3.C měli šanci prostřednictvím únikové hry FakeScape přenést do roku 2023 a překonat nástrahy, se kterými se můžeme potkat v médiální kampani před volbou prezidenta. Hru, během které se jednotlivé skupiny snaží odhalit falešného kandidáta na prezidenta, představila studentům jedna z autorek hry Veronika Batelková (naše bývalá studentka, která nyní studuje na MUNI obor žurnalistika a politologie).

 

15. duben – Jak se nestat obětí manipulátorů a propagandy

Třídy 6.A a 7.A využily možnosti setkat se v prostorách Fakulty managmentu VŠE s Milošem Gregorem, autorem knížky Nejlepší kniha o FAKE NEWS. Během téměř dvouhodinové přednášky studenti nahlédli do problematiky současných médií. Díky skvělému výkonu Miloše Gregora  postuně odhalili řadu nástrah, které nám všem média kladou. Studenti měli také možnost zažít přednášku nejen v prostorách vysoké školy, ale i v podání vysokoškolského učitele, neboť Miloš Gregor je vyučujícím na FSS MUNI Brno.

Akce se setkala u studentů s velkým zájmem.

 

Věřím, že výzvou pro řadu studentů bude také již tradiční akce na naší škole – Týdny mediálního vzdělání, které proběhnou ve spolupráci s JSNS v měsíci červnu.

Jako v minulých letech navštíví naši školu někteří z renomovaných novinářů a studenti budou mít šanci s nimi besedovat.

 

h-š

 

« Zpět

Profil školy

Přijímací řízení

Kontakt

Rozvrh

Školní jídelna

Webmail

Novinky a plánované akce

Gymnázium Vítězslava Nováka

Jindřichův Hradec
Adresa: Husova 333/II
37701 Jindřichův Hradec
Telefon škola: 384 361 253
Telefon školní jídelna: 384 362 385
E-mail: sekretariat@gvn.cz

Partneři