GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NOVÁKA Jindřichův Hradec

Exkurze třídy 1. B

V pondělí 17.6. 2019 se studenti 1.B vypravili do Prahy. Tato exkurze spojovala pohyb a vzdělávání.

Nejdříve v JumpParku na Zličíně si všichni vyzkoušeli rozmanité atrakce, jako např. akrobatické trampolíny, cestu Ninja bojovníka, basketbal, přehazovanou či fotbálek na trampolíně, přetlačovanou, pěnové moře, sprint na dlouhé trampolíně i lezeckou stěnu. Všechny tyto aktivity ověřily fyzičku studentů a koordinaci jejich pohybů.

Po dvou hodinách intenzivního „skákání“ jsme JumpPark opustili a navštívili jsme Botanickou zahradu Přírodovědecké fakulty UK, která je nejstarší botanickou zahradou v ČR. Byla založena rektorem UK Josefem Bohumírem Mikanem v roce 1775. Na ploše 3,5 ha žije asi 5 tisíc druhů rostlin z celého světa.

V čase, vymezeném na návštěvu botanické zahrady nebylo možné vidět vše. Proto jsme výběr toho, co si prohlédnout, svěřili našemu nadšenému průvodci. Ten nás nejdříve provedl tropickými a subtropickými skleníky a ve venkovních expozicích nám pak ukázal nejzajímavější byliny a dřeviny evropské flóry. Některé druhy bylin měli studenti možnost i ochutnat. Znavení pohybem a obtěžkaní spoustou nových vědomostí jsme došli, s „povinnou“ zastávkou v Mc Donald ́s, na hlavní nádraží a bez problémů dojeli domů.

Děkuji všem studentům za pěkný, pohodový a bezproblémový den. H. H.

 

« Zpět

Profil školy

Přijímací řízení

Kontakt

Rozvrh

Školní jídelna

Webmail

Novinky a plánované akce

Gymnázium Vítězslava Nováka

Jindřichův Hradec
Adresa: Husova 333/II
37701 Jindřichův Hradec
Telefon škola: 384 361 253
Telefon školní jídelna: 384 362 385
E-mail: sekretariat@gvn.cz

Partneři