GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NOVÁKA Jindřichův Hradec

Dějepisný projekt "Za železnou oponou"

Život za "železnou oponou"
V průběhu celého uplynulého školního roku pracovali žáci třídy 4.A našeho gymnázia společně s žáky partnerského gymnázia z rakouského Zwettlu na společném dějepisném projektu, který podpořila Jihočeská Silva Nortica. Jeho cílem bylo přiblížit mladé generaci život v česko-rakouském pohraničí v době, kdy byly obě země odděleny "železnou oponou".  Své výsledky žáci představili veřejnosti 20. června 2019 v konferenčním sále Muzea Jindřichohradecka v podobě počítačové prezentace a panelové výstavy. K dispozici byla také brožura, která zachycuje všechny aktivity a průběh projektu. Stříhání ostnatého drátu se stalo symbolem pádu komunistického režimu po listopadu 1989, od těchto událostí uplyne v tomto roce přesně 30 let.   
Ve čtvrtek 5. září 2019 o hlavní přestávce proběhne slavnostní vernisáž a prezentace projektu v prostorách školy, pro žáky a pedagogy v 10:35 hodin, pro rodiče a veřejnost bude výstava přístupná do 17.00 hodin. V měsíci říjnu bude možné výstavu zhlédnout v prostorách vestibulu kulturního domu Střelnice v J. Hradci, v listopadu bude výstava  v souvislosti s výročím pádu "železné opony" prezentována Muzeem Jindřichohradecka.
Společné akce s partnerským gymnáziem tímto projektem nekončí, už teď jsou naplánovány další zajímavé projekty.                        Jana Burianová
« Zpět

Profil školy

Přijímací řízení

Kontakt

Rozvrh

Školní jídelna

Webmail

Novinky a plánované akce

Gymnázium Vítězslava Nováka

Jindřichův Hradec
Adresa: Husova 333/II
37701 Jindřichův Hradec
Telefon škola: 384 361 253
Telefon školní jídelna: 384 362 385
E-mail: sekretariat@gvn.cz

Partneři