GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NOVÁKA Jindřichův Hradec

Akce k připomenutí 17. listopadu 1989

V rámci 30. výročí tzv. sametové revoluce jsme na naší škole přichystali několik přednášek a doprovodných akcí, kterými si chceme toto významné jubileum připomenout.

V pátek navštívil naši školu František "Čuňas" Stárek, který při přednášce Život a hudba v disentu besedoval s žáky o kulturním prostředí totalitní doby.

V pondělí 11. 11. od 14:30hod. proběhne v prostorách tělocvičny beseda k 17. listopadu s jindřichohradeckými účastníky revolučního období. Na tuto akci srdečně zveme i návštěvníky z řad veřejnosti.

19. 11. bude p. Ježek, účastník demonstrací na Národní třídě, v hodině dějepisného semináře a ve třídě 4. A vyprávět o této dějinné události.

Rovněž budou celý příští týden hrát dobové hity, prohlédneme si v rámci školní výstavy učebnice doby předrevoluční, budou se rozdávat trikolóry jako symbol svobody a demokracie, celou školu vyzdobí dobové plakáty, výstavní panely zachycující vzpomínky a zážitky té doby, připomeneme si revoluci po jednotlivých dnech a událostech. Samostatná výstava pak bude věnovaná Václavu Havlovi.

Nezpomeneme ani na dobu 17. listopadu roku 1939.

Velký díky patří všem pořádajícím organizacím, učitelům i žákům.

Text: Lenka Vetýšková

« Zpět

Profil školy

Přijímací řízení

Kontakt

Rozvrh

Školní jídelna

Webmail

Novinky a plánované akce

Gymnázium Vítězslava Nováka

Jindřichův Hradec
Adresa: Husova 333/II
37701 Jindřichův Hradec
Telefon škola: 384 361 253
Telefon školní jídelna: 384 362 385
E-mail: sekretariat@gvn.cz

Partneři