GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NOVÁKA Jindřichův Hradec

1.C v muzeu fotografie

V rámci vánočního programu na GVN se dne 22. 12. 2017 zúčastnili studenti třídy 1.C fotografického kurzu v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v J. Hradci.

Nejdříve si studenti samostatně prohlédli stálou expozici v přízemí muzea věnovanou historii fotografování a počátkům filmu. Až do 12 hodin pak probíhal vlastní fotografický kurz, který uvedl přednáškou známý hradecký fotograf pan Stanislav Maxa. Studenti se seznámili s hlavními principy správného fotografování, s chybami, jichž se často fotografové laici dopouští, i se základními funkcemi zapůjčených profesionálních fotoaparátů. 60 minut pak měli možnost vyzkoušet si nabyté znalosti v praxi. Z procházky centrem J. Hradce i z některých jeho okrajových míst vznikly pěkné fotografie. Příjemným zpestřením bylo společné zpívání v refektáři muzea i posezení v tamní kavárně s degustací výborného domácího cukroví.

Fotografický kurz v Muzeu fotografie neznamenal pro studenty jen nabytí základních zkušeností s uměleckým fotografováním, které využijí při dalších společných akcích třídy 1. C a v dalším životě, ale byl současně romantickým návratem do původních výukových prostor hradeckého gymnázia.

Jan Fiala

 

« Zpět

Profil školy

Přijímací řízení

Kontakt

Rozvrh

Školní jídelna

Webmail

Novinky a plánované akce

Gymnázium Vítězslava Nováka

Jindřichův Hradec
Adresa: Husova 333/II
37701 Jindřichův Hradec
Telefon škola: 384 361 253
Telefon školní jídelna: 384 362 385
E-mail: sekretariat@gvn.cz

Partneři